Amit Shah

Amit Shah 1981 yılında Kuzey Londra'da doğdu. Ailesi aslen Kenya'dan ve Hindistan'daki Gujarat'tan büyükanne ve büyükbabaydı. Babası muhasebeci ve annesi bir sağlık-gıda mağazası müdürüdür.

16 yaşındayken okul oyunlarında başrolünceye kadar asla hareket etmemişti.

Amit, Staffordshire Üniversitesi'nde Drama dalında 2: 1 dereceye ulaştı ve ardından Batı Londra'daki LAMDA'da eğitim aldı.

2003 yılında Müdür, Peter James tarafından erken mezun olması için izin verildi, böylece Lord Andrew Lloyd-Webber tarafından üretilen ve AR Rahman tarafından bestelenen bir West-End müzikali olan Bombay Dreams için provalara başlayabildi.

Amit televizyonda ve sahnede çalışmaya devam etti ve 2006'da Ulusal Tiyatro'da Güneş'in Kraliyet Avı'nda bir rol aldı; Sir Derek Jacobi'nin 1964'te orijinal yapımında oynadığı aynı bölüm. Ian Charleson Ödülü'ne aday gösterildiği Alchemist (Sir Nicholas Hytner tarafından yönetilen) de dahil olmak üzere üç oyun oynamak için Ulusal Tiyatro'da kaldı. Tom Hardy, Rory Kinnear ve Hayley Atwell'in yanı sıra The Man of Mode'da da ana rol oynadı.

Çeşitli televizyon ve film çalışmalarından sonra Londra'daki Kraliyet Mahkemesi Tiyatrosu'nda iki farklı yapımda başrol oynadı.

Amit daha sonra David Baddiel tarafından yazılan ve aynı zamanda Richard Schiff'in oynadığı İngiliz komedi filmi The Infidel'de Mahmud'un oğlu (Omid Djalili tarafından oynanan) Rashid'in rolünü oynadı.

2010 yılında Amit, Kral Derek'in Donmar Warehouse yapımında Oswald olarak rol aldı ve Sir Derek Jacobi başrol oynadı. Daha sonra üretim New York'a geçti.

2013 yılında Amit'in oynadığı ilk büyük stüdyo filmi olan başrollerden Mansur Kadam'a teklif edildi. Ağustos 2014'te piyasaya sürülecek olan Yüz Ayaklı Yolculuk adlı film, Steven Spielberg ve Oprah Winfrey tarafından Lasse Hallström'ün yönettiği, AR Rahman'ın bestelediği ve Dame Helen Mirren ve Om Puri'nin oynadığı bir Dreamworks filmi.

Amit ayrıca Kudos'un 20 Şubat 2014'ten itibaren hava nedeniyle ürettiği Sky 1'deki The Smoke'da (8 bölüm) Nick Chandrakala rolünde.

 1. Bir Şans Daha izle 2019
  Bir Şans Daha izle 2019 Dram Filmleri, Komedi Filmleri 
  Türkçe Dublaj
  Bir Şans Daha izle 2019, Kate (Emilia Clarke), yıl boyu açık olan bir Noel dükkanında elf kılığına girerek müşterilere bir şeyler satmaya çalışır. Yaptığın işin bir başka sinir bozucu parçası olan ayakkabılarından gelen sesler eşliğinde aldığı çok sayıda yanlış kararla beraber Londra’da yaşamaktadır. Tom’un (Henry Golding) hayatına girmesi gerçek olamayacak kadar iyi görünmektedir. Tom, Kate’in koyduğu engelleri görmeye adım atar. Londra senenin en muhteşem zamanına girerken, bu ikili için hiçbir şey işe yaramayacaktır. Fakat bazen olayları akışına bırakmak, kalbinin sesini dinlemek ve inanmak gerekir. Bir Şans Daha Türkçe Dublaj izle filmini filmizletr.org adresinden Full HD 1080p kalitede izleyebilirsiniz.
  • 2019
  • ABD,United Kingdom
  • 1080p
  • IMDb 6.5
  • 247
  • 0