Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler

Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler

  8 Mart 2020

  59 Okunma

Havaların da bozmasıyla evde film keyfi sezonu açıldı. Hiç kimse bir filmin vakit kaybı olmasını istemez. O an ruh halinize göre karar vermekte zordur. Birkaç arkadaş toplanınca ortak filmi bulmak neredeyse imkansızlaşır ve film izlemekten vazgeçilir.

Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler?

Havaların da bozmasıyla evde film keyfi sezonu açıldı. Hiç kimse bir filmin vakit kaybı olmasını istemez. O an ruh halinize göre karar vermekte zordur. Birkaç arkadaş toplanınca ortak filmi bulmak neredeyse imkansızlaşır ve film izlemekten vazgeçilir.

Peki, hangi film mutlaka izlenmeli?

Bazı filmleri kaç kere izlerseniz izleyin her seferinde aynı keyfi alırsınız. O yüzden bu yazımızda asla dönemi geçmeyen klasikleşmiş eski yapımlar da bulacaksınız. Sevdiğiniz türlere ve zevkinize göre hepsi birbirinden harika film önerilerini şöyle sıralayabiliriz.

 

Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken Filmler

 

Aksiyon ve gerilim arayanlar için;

– John Wick serisi sizi pişman etmeyecektir. Şimdiden 3 filmiyle büyük başarı yakaladı ve hayranlarına 2021 için 4. filmin müjdesini de verdi. Emekli bir tetikçi rolüyle Keanu Reeves’ in başrolünü üstlendiği bu seri mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında.

– Dünya Savaşı Z filminde bilim kurgu ve korku aksiyona eşlik ediyor. Bu aksiyon filmi konusu bir zombi salgını, salgının kaynağına inme görevi Brad Pitt’in oynadığı Gerry Lane karakterine düşüyor. Kısacık bir girişten sonra aksiyon hemen başlıyor ve hiç durmadan devam ediyor.

– Baba Serisi ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken seridir. 1972’ de hayatımıza girmiş seri 3 filmden oluşuyor. 40’lar ve 50’lerin Amerika’ sında bir İtalyan mafya ailesinin öyküsünü anlatıyor. Başrollerinde efsane oyuncular Al Pacino ve Marlon Brando’yu izliyoruz.

Romantik ve dram filmleri arasında asla kaçırmamanız gerekenler ise;

– Rüzgar Gibi Geçti klasiği mutlaka izlenmeli. Neredeyse 4 saat süren yapım 1939’da hayatımıza girmiş. 14 dalda Oscar ödüllerine aday gösterilip 10 ödülü kazanmış bir filmdir. Amerikan Sivil Savaşı döneminde bir aşk hikayesini anlatan film aynı zamanda savaşın halk üzerinde ki etkisini de dramatik bir şekilde gözler önüne seriyor.

– Esaretin Bedeli filmi de mutlaka izlenmesi gereken bir dramdır. Tom Robbins ve Morgan Freeman’ı iki mahkum olarak izliyoruz. Hapishanede kendilerine kurdukları hayat, arkadaşlıklar yıllardır herkesi etkisine almış olaylara sebep olmuştur.

– Babam ve Oğlum filmi ise Çağan Irmak’ın senaryosunu yazıp yönettiği Türk klasikleri arasında sayılan yapımdır. Film 12 Eylül darbesi sırasında doğan küçük Deniz ve babasının dramatik hikayesini konu alıyor.

– Rocky serisi de sanki Sylvester Stallone’nin kendi gerçek yaşamını ve hislerini bize aktardığı mutlaka izlenmesi gereken yapımdır. Rocky karakterini daha geçtiğimiz sene Creed 2 filmiyle görmüştük ama hiç biri ilk filmin yerini tutamıyor. Hepsi birbirinden güzel bu seriyi de mutlaka izlemelisiniz.

Mutlaka göz atmanız gereken diğer filmler ise şöyle sıralanabilir.

  • Modern Times
  • Casablanca
  • Forrest Gump
  • Star Wars serisi
  • It’s A Wonderful Life
  • Selvi Boylum Al Yazmalım
  • Titanik
  • Pulp Fiction
  • Yeşil Yol

Yakın zaman yapımlarıyla başlayıp klasiklerle bitirdiğimiz bu yazı da olan hangi filmi izlerseniz izleyin pişman olmayacaksınız. Her biri mutlaka izlenmesi gereken filmlerdir.

Yorum Alanı